EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2021
"SMAKI DZIEDZICTWA"

Wycieczka krajoznawcza organizowana przez Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie – Oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach, 18 września (sobota).

Zapisy na listy chętnych i do ubezpieczenia przyjmuje sekretariat Muzeum Regionalnego w Siedlcach osobiście lub telefonicznie (25 63 274 70, 25 63 274 79), od godz. 8.30 13 września (poniedziałek), do wyczerpania limitu miejsc w autokarze. Nie przyjmujemy zgłoszeń za pomocą poczty e-mail i poczty tradycyjnej.

Udział w wycieczce nieodpłatny, z własnym koszyczkiem.

Godz. 10.00

Zbiórka w Piekarni Ratuszowej Radzikowskich (Szlak Kulinarny ,,Mazowiecka Micha Szlachecka”) przy ul. Piłsudskiego 12 w Siedlcach. Informacja o historii piekarni rodzinnej przedstawiona przez Wojciecha Radzikowskiego, prezesa Oddziału Mazowieckiego Polskiej  Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Godz. 10.30

Odjazd z zatoczki przy Muzeum Regionalnym w Siedlcach, ul. Pułaskiego. Punktualnie!

Godz. 10.50 – 11.10

Nowe Iganie, dwór z 1828 r. Informacja Sławomira Kordaczuka o jego odbudowie z planami                    zorganizowania Muzeum Powstania Listopadowego .

Godz. 11.40 – 13.00

Dwór Mościbrody. Spotkanie z Małgorzatą Borkowską, współzałożycielką Szlaku Kulinarnego ,,Mazowiecka Micha Szlachecka”. Historia majątku i prezentacja oferty tradycyjnych smak6w.

Godz. 13.30 – 14.30

Gorzelnia Chopin w Krzesku – Majątku (Szlak Kulinarny ,,Mazowiecka Micha Szlachecka”). Spotkanie z dyr. Waldemarem Durakiewiczem, zwiedzanie obiektu.

Godz. 14.30 – 16.00

Przejazd do Dąbrowy z zapoznaniem się po drodze z:

-historią miasta Mordy oraz funkcjonującymi w nim gorzelni i browaru,

-historii gminy Przesmyki z tradycjami uprawy ziemniaka i cyklicznymi uroczystościami

,,Dokopiny”.

Godz. 16. 00 – 19.00

Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie. Wykład Karola Filipowicza ,,Tradycje piwowarskie w regionie „, zwiedzanie ekspozycji stałej w dworze i wystawy czasowej ,,Tygiel kultur” w oficynie, ognisko z pieczeniem kiełbasek, biesiada w wiacie parkowej.

Logo EDD 2021