WERNISAŻ WYSTAWY CZASOWEJ
"KOBIETA W MALARSTWIE"

11 marca 2022 r. w siedzibie Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie – Oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy „Kobieta w malarstwie”. Zaprezentowano obrazy pochodzące ze zbiorów sztuki Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Na wystawę wybrano obrazy oddające niezwykłość kobiety jako motywu i kobiety jako artysty. Znalazły się tam prace Małgorzaty Łady-Maciągowej, Michała Borucińskiego, Kazimierza Pacewicza, Wojciecha Weissa i Franciszka Żmurki.
Podczas wernisażu obyła się prelekcja redaktora radiowego Piotra Łosia pt. „O kobietach ziemiankach z Podlasia”, podczas której zostały przybliżone postacie pań z okolicznych pałaców i dworów m.in. Józefy z Mniszek-Tchorznickiej Moniuszkowej z Sabni, Karoliny z Hutten-Czapskich Przewłockiej z Mordów oraz Marii Holder-Eggerowej z Korytnicy.

Zdjęcia: P. Czyż.