Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie Oddział Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach znajduje się w otoczeniu ponad 100-letniego zabytkowego parku i sadu. Ekspozycja stała mieści się na parterze późnoklasycystycznego dworu powstałego w 1850 r. dla rodziny Dobrzyńskich. Prezentowane pomieszczenia przedstawiają typowe wnętrza dworskie średniozamożnego ziemianina. Wyposażono je w meble, przedmioty użytku codziennego oraz dzieła sztuki z przełomu XIX i XX w. Pomieszczenia ekspozycji przedstawiają: sień dworską, pokój pani domu (buduar), pokój pana domu (kancelarię), pokój rezydenta, sypialnię, salon, pokój stołowy, pokój kredensowy oraz kuchnię dworską. W budynku oficyny zbudowanym w 1852 r. zobaczyć można wystawy czasowe organizowane przez Muzeum.
Zwiedzanie zabytkowych wnętrz dworskich nie jest jedyną atrakcją, jaką proponuje Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie. Osoby odwiedzające Muzeum mają możliwość wynajęcia rowerów, rowerów wodnych lub łódki, zorganizowania ogniska, a także skorzystania z siłowni plenerowej oraz placu zabaw. Podczas spaceru po parku podziwiać można odtworzoną część gospodarczą majątku: spichlerz, drewutnię, gołębnik oraz pasiekę. Decydując się na pobyt w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie, mogą Państwo zamieszkać w XIX-wiecznym dworze i oficynie. Obecnie Muzeum posiada 5 pokoi gościnnych oraz apartament zapewniając łącznie 15 miejsc noclegowych. Uczniowie odwiedzający Muzeum mają możliwość wzięcia udziału w lekcjach muzealnych. Jak co roku w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie odbędzie się kilka wydarzeń mających na celu promocję placówki. Są to między innymi koncerty muzyki klasycznej, warsztaty przyrodnicze oraz zajęcia plenerowe.
Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie dysponuje udogodnieniem architektonicznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Budynek dworu wyposażony jest podjazd umożliwiający wjazd wózkiem inwalidzkim na parter budynku, na którym znajduje się ekspozycja stała muzeum. Jeśli pojawią się szczególne potrzeby prosimy o zgłoszenie ich pracownikowi Muzeum.