VI RAJD SIEDLECKIEGO ODDZIAŁU PTTK
“POWITANIE WIOSNY”

19 marca 2023 r. pod hasłem „Powitanie wiosny” odbył się VI Rajd Siedleckiego Oddziału PTTK ,,Podlasie”.
Uczestnicy rajdu zwiedzili m.in. lapidarium geologiczne w Wólce Kamiennej, wczesnośredniowieczne grodzisko w Krzesku, a także XVIII wieczny kościół po. Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz ławeczkę St. Żeromskiego w Niemojkach. Zakończenie rajdu odbyło się w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie, gdzie przybyli goście mieli okazję zobaczyć wystawę czasową ,,Koń w tradycji ziemiańskiej” oraz wnętrza dworskie przełomu XIX i XX wieku. W świetle rajdowych wydarzeń miał miejsce obrzęd przepędzania zimy, czyli topienie Marzanny wykonanej przez uczestników rajdu. Na zakończenie, przy wielkanocnym poczęstunku ogłoszono wyniki konkursów (krajoznawczego oraz piosenki turystycznej) oraz wręczono nagrody i dyplomy.
Organizatorami wydarzenia byli: Oddział PTTK „Podlasie” w Siedlcach, Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie- Oddział Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach oraz Koło Terenowe PTTK im. Józefa Mikulskiego.

K. Hibowska