MUZYCZNE LATO
W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA W DĄBROWIE
KONCERT FORTEPIANOWY
AGATY KUCZYŃSKIEJ

Dziś w siedzibie Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie – Oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach w ramach cyklu Muzyczne Lato w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie odbył się koncert fortepianowy Agaty Kuczyńskiej. Artystka urodziła się w Siedlcach. Od siódmego roku życia uczy się gry na fortepianie. Była uczennicą Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia w Siedlcach, a od września 2017 r. kontynuuje naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli-Ryszki. Laureatka, finalistka i zdobywczyni wielu nagród m.in. II nagroda w 6. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Mediolanie w 2016 r., I nagroda w XI Żyrardowskim Konkursie Młodych Pianistów, czy nagroda Złotego Wirtuoza w konkursie X Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku.

Zdjęcia: E. Grochowska.