MUZYCZNE LATO
W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA W DĄBROWIE
KONCERT AKORDEONOWY
SZYMONA ŚWIERZEWSKIEGO

Dziś w siedzibie Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie – Oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach w ramach cyklu Muzyczne Lato w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie odbył się koncert akordeonowy Szymona Świerzewskiego. Artysta urodził się w 2004 r., jest mieszkańcem Hołubli. Naukę na instrumencie rozpoczął w drugiej klasie szkoły podstawowej. Jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach I stopnia, obecnie uczniem ten samej szkoły II stopnia.
Laureat wielu konkursów o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej. Wśród sukcesów można wymienić zajęcie I miejsca w: 53. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy), Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Wiedniu (Austria), XIX Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych “Sanok 2016”, XXIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu w 2014 r.
Po zakończonym koncercie i podziękowaniach Dyrektora Muzeum Regionalnego Sławomir Kordaczuk zainicjował krótkie spotkanie i dyskusję artysty z widownią dotyczącej podjętej drogi twórczej artysty, specyfiki instrumentu oraz emocji podczas wykonywania utworów i ambitnego repertuaru.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

ZDJĘCIA