MUZYCZNE LATO
W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA W DĄBROWIE
KONCERT KWARTETU SMYCZKOWEGO
"ALEKSANDRIA"

4 sierpnia 2019 odbył się koncert Kwartetu Smyczkowego „Aleksandria” w ramach cyklu „Muzyczne Lato w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie”. Przybyłych gości na koncert powitał zastępca dyrektora Muzeum Regionalnego, pan Krzysztof Chaberski. Po czym kwartet zabrał widownię w niezapomnianą muzyczną podróż wśród utworów skomponowanych przez znamienitych kompozytorów.

Kwartet Smyczkowy „Aleksandria” powstał w 2008 roku w Siedlcach. Pierwszy skład, występował do 2014 roku, a występowali w nimi: Danuta Feruś-Żurek – I skrzypce, Alicja Szumowiecka – II skrzypce, Piotr Grabowicz – altówka, Edyta Koć – wiolonczela.

Obecnie kwartet tworzą następujący muzycy:
Piotr GRABOWICZ – kierownik artystyczny, I skrzypce, Dariusz RYTEL – II skrzypce, Katarzyna WASIŃSKA – altówka, Edyta KOĆ – wiolonczela.

To jedyny taki kwartet w Siedlcach, który wypracował własny wizerunek. Kwartet przestał być kojarzony z zespołem, który z akademicką powagą wykonuje tylko utwory muzyki klasycznej, choć muzycy przywiązują do klasycznego repertuaru wielką wagę i nigdy z niego nie rezygnują. Główny nacisk „Aleksandria” kładzie na podejście do muzycznej materii było żywe i twórcze, a spektrum działań szersze. Muzycy często tworzą niezapomniane programy koncertowe. Z ich udziałem powstają również wspaniałe koncerty plenerowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ZDJĘCIA

Zdjęcia: P. Czyż