Wystawa „Ziemianka na Podlasiu” pokazuje trendy w modzie od poł. XIX wieku do lat 40-tych XX wieku. Znajdą tu Państwo nie tylko suknie wraz z dodatkami, bieliznę, kapelusze, torebki, rękawiczki, kołnierze koronkowe, serwetki, biżuterię, ale również przybory toaletowe, puzderka, karnety balowe, wizytówki, zdjęcia prababek, portrety, czasopisma o modzie oraz przyrządy do robótek ręcznych.

IMG_2174a IMG_2165a

Podstawą kolekcji są przedmioty ze zbiorów rodzinnych Jolanty i Marka Michniewskich pieczołowicie przechowywane przez pokolenia, ocalone przy kolejnych przeprowadzkach.

Są to pamiątki po rodzinie Zdarnowskich herbu Sulima, Niwińskich herbu Paprzyca, Broniewiczów herbu Radwan, Michniewskich herbu Trąby, Łaniewskich herbu Korczak.

Wystawa czynna 23 września – 4 grudnia 2016 r.