- Organizatorem projektu pn.: „Subiektywny przewodnik po północno – wschodnim Mazowszu” jest Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie – Oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach.
- Projekt jest realizowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – projekt nr 297.
- Celem projektu jest organizacja jedenastu weekendowych warsztatów fotograficznych dla pasjonatów fotografii, niezależnie od wieku i marki posiadanego aparatu. Założeniem każdego warsztatu jest rozwój umiejętności uczestników, zdobycie wiedzy fachowej, plener zdjęciowy na terenie wschodniej części województwa mazowieckiego (m.in. Dąbrowa, Łosice, Przesmyki, Hołubla, Paprotnia, Korczew, Sarnaki).
- Plenery fotograficzne wraz z zajęciami warsztatowymi będą odbywały się od stycznia do listopada 2021 roku, raz w miesiącu, od piątkowego popołudnia do popołudniowych godzin w niedzielę w zależności od bieżących obostrzeń sanitarnych.
- Dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach powołuje komisarza pleneru, który odpowiada za organizację merytoryczną plenerów.
- Do zadań komisarza pleneru należy w szczególności:
a) obecność na terenie Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie od godz. 15.00 w piątek do godz. 15.00
w niedzielę, w terminie organizowania spotkań warsztatowych;
b) weryfikacja przybyłych uczestników;
c) pomoc w zakwaterowaniu i wykwaterowaniu przybyłych uczestników;
d) organizacja posiłków dla uczestników pleneru, przy uwzględnieniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych;
e) informowanie uczestników pleneru o możliwości przedłużenia pobytu w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie na koszt zainteresowanych;
f) organizacja wykładów podczas plenerów;
g) przygotowanie programu pleneru i dbanie o terminowe realizowanie jego poszczególnych punktów;
h) uzgadnianie z pracownikami Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie terminów użycia sprzętu multimedialnego. - Na każdy plener będzie tworzona odrębna lista uczestników.
- W plenerze mogą brać udział mieszkańcy woj. mazowieckiego bez ograniczeń wiekowych.
- Kwalifikacja do uczestnictwa w plenerze prowadzona jest przez komisarza pleneru i kierownika Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie. Osoby zakwalifikowane do udziału w plenerze będą o tym poinformowane do wtorku (włącznie) poprzedzającego plener.
- Zgłoszenia do uczestnictwa w plenerze będą rozpatrywane na podstawie przedstawionych prac, publikacji
(w tym internetowych), udziału w konkursach i wystawach etc. - Zgłoszenia w postaci wypełnionej karty zgłoszeniowej skan lub fotografia własnoręcznie podpisany (Załącznik nr 1 do Regulaminu) przyjmowane będą wyłącznie w formie elektronicznej pod adresem e-mail dabrowa@muzeumsiedlce.art.pl do wyczerpania limitu miejsc (15 miejsc hotelowych + 2 dostawki – 6 pokoi dwuosobowych i jeden pokój trzyosobowy, dostawki w pokoju trzyosobowym i w jednym z pokoi dwuosobowych po uwzględnieniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych).
- Zgłoszenia przyjmowane są do piątku do godz. 15.00 na tydzień przed planowanym plenerem;
- Wykładowcy prowadzący warsztaty plenerowe wybierani będą przez komisarza pleneru po uzgodnieniu
z dyrektorem Muzeum Regionalnego w Siedlcach. - Uczestnicy plenerów mają zapewnione noclegi oraz wyżywienie (piątek – kolacja, sobota – śniadanie, obiad, kolacja, niedziela – śniadanie i obiad). Osoby preferujące dietę wegetariańską/wegańską proszone są
o poinformowanie o tym w zgłoszeniu na warsztaty. - Na życzenie uczestników pleneru możliwe jest zorganizowanie ogniska lub grilla na koszt zainteresowanych.
- Możliwy jest udział w warsztatach fotograficznych do 10 osób nie będących uczestnikami pleneru. Osobom takim organizator nie zapewnia noclegu ani wyżywienia.
- Po każdym plenerze uczestnicy i prowadzący przesyłają po 3 wybrane zdjęcia w formie cyfrowej na adres Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie w terminie do 2. tygodni po zakończeniu pleneru. Z wybranych powstanie wystawa oraz publikacja w formie albumu na zakończenie cyklu plenerów.
- Przekazanie autorskich praw majątkowych do przesłanych zdjęć, o których mowa w pkt. 18 jest nieodpłatne.
- Wyboru zdjęć do wystawy i publikacji dokona komisja złożona z komisarza pleneru, dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach i kierownika Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie.
- Publikacja poplenerowa wydana będzie w formacie A4, w pełnym kolorze, w twardej oprawie, o objętości
ok. 200 stron, w nakładzie 300 egz. przy udziale komisarza pleneru oraz dyrektora Muzeum Regionalnego
w Siedlcach. - Każdy uczestnik plenerów otrzyma nieodpłatnie egzemplarz publikacji poplenerowej.
- Uczestnictwo w plenerach oznacza zgodę na nieodpłatne wykorzystanie przesłanych prac przez Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie do celów statutowych.
- Informacja o terminach plenerów oraz ich programie będzie zamieszczona na stronie internetowej Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie oraz w mediach społecznościowych.
- Organizacja poszczególnych plenerów będzie zależała od bieżących obostrzeń sanitarnych.
- Zgłoszenie udziału w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu projektu BOM nr 297.
- Klauzula informacyjna DO REGULAMINU I ZGŁOSZENIA zawarta jest w załączniku nr 2.
„Subiektywny przewodnik po północno – wschodnim Mazowszu”
Regulamin projektu BOM nr 297

